„Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.“ – Jan 3,16

Společný Silvestr žatecké a pražské mládeže

Naše žatecká mládež byla pozvaná na Silvestr do Prahy, abychom jej mohli strávit spolu s mládeži ze sboru na Vinohradech, a tak bychom Vám rádi přiblížili, jak nakonec daný výlet probíhal.

Přijeli jsme již v pátek 30.12. a za chvíli jsme se vydali do centra Prahy hrát městskou hru. Účelem bylo vyměnit hřebík za nejcennější věc, kterou jsme mohli získat od různých lidí v pražských ulicích. Výsledky byly dost zábavné např. sběratelský papír s nakreslenými brouky, Nový zákon, přívěsek z Itálie nebo dokonce tiskárna v čínštině. Večer jsme měli občerstvení, možnost hrát hry, povídat se a odpočívat, ale taky nechyběl duchovní pokrm – zamýšlení od Jordana Hallera, vedoucího místní mládeže.

V sobotu 31.12. dopoledne jsme se hlavně připravovali na večerní bohoslužbu, ale také hráli hry, jako například porovnání Coca-col. Dostali jsme 7 různých džbánů beze jmen, ve kterých byly různé Coca-cola nápoje. Úkolem bylo ohodnotit a zjistit, který nápoj je který pouze na základě vůně, sladkosti, dochuti a dalších charakteristik. Nejnižší hodnocení získala Cola Albert, a většina dokonce odhalila, která Cola-cola byla ta opravdová.  Na večerní bohoslužbě, které se mohli zúčastnit i lidí z místního sboru, jsme všichni společně předváděli scénku podle Žalmu 53, zpívali chvály a seznamovali se s ostatními členy pražského sboru. Do nového roku jsme vstoupili ve společných modlitbách a následně jsme šli ven pouštět ohňostroje.

Nakonec při nedělní bohoslužbě jsme s naší žateckou chválící skupinkou měli možnost posloužit písněmi.

Věřím, že každý z nás si to užil a děkujeme Bohu, že jsme měli možnost se do Prahy vypravit společně!