„Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.“ – Jan 3,16

Ohlédnutí se za Konferencí mládeže 2023

S žateckou mládeží jsme se zúčastnili letošní Konference mládeže 2023 od 27. do 29. října. Tento rok se již podruhé odehrávala na BiGy(Biskupském Gymnáziu) v Brně. Tématem konference byl Duch svatý.

Celkem nás jelo ze Žatce 12 a z toho 7 mládežníků byli dobrovolníci, se kterými jsme vyrazili už o den dříve ve čtvrtek. Po příjezdu do Brna jsme dostali v místním baptistickém sboru večeři, a poté jsme spolu trávili čas, přičemž jsme i obdrželi instrukce jak vše na konferenci připravit, s čím počítat, atd… a na konec jsme také ve sboru přespali.

Další den jsme už od rána pomáhali s přípravou konference, mezi kterou patřilo například: nošení techniky, židlí, nebo zdobení místností či kavárny, úklidu a obecně vše co bylo potřeba. 🙂

V průběhu konference jsme spali ve třídách na zemi (karimatka-spacák), někteří z nás si ale soukromě zařídili přespání někde jinde. 😎 Co se týče jídla tak o nás bylo dobře postaráno, jelikož jsme dostávali teplé obědy i večeře.

Na konferenci byl přizván jako hlavní řečník Dave Patty, skvělý americký misionář, který bydlí v Česku už okolo třiceti let. Jeho kázání byla zajímavá a plná příkladů z reálného života. Dále jsme měli na výběr z mnoha seminářů, kterých se ujali schopní řečníci jako jsou například: Alois Boháček, David Plevka, Jiří Jedlička, Chonghoon Han nebo Tomáš Kolman.

Účast na letošní konferenci byla hojná a program bohatý. Vše jsme si moc užili a těšíme se na další rok! 😁

Pár fotek/videí z akce: